RE/MAX Lusso - logo

Costa del Sol - přehled lokalit

Jsme experti na lokalitu Costa del Sol

RE/MAX Lusso

 

Malaga
Malaga je hlavním městem provincie s téměř 600 000 obyvateli, což z ní činí šesté největší město ve Španělsku. Život v něm se vám nebude zdát jako život v letovisku. Město je umělecké, rušné a vyznačuje se skvělou kulturou stravování. V Malaze je několik mezinárodních škol, například MIT School Malaga, The British School of Malaga, El Farol International Waldorf-Steiner School. Cesta do centra Marbelly trvá přibližně 40 minut. Ceny bytů se 2 ložnicemi v historickém centru začínají na 250.000€, ale i v ostatních oblastech lze najít byty s rozumným rozpočtem.

 

Torremolinos
Chudá rybářská vesnice před rozvojem cestovního ruchu na konci 50. let 20. století, bylo první z rozvíjejících se letovisek na pobřeží Costa del Sol a dodnes je jedním z nejoblíbenějších v regionu. Je oblíbený zejména u britských, irských a skandinávských turistů a žije zde velké množství britských emigrantů. Město je plné starších výškových obytných budov a hotelů, ale díky výškovým omezením nové zástavby a značnému počtu původních nemovitostí ve starém městě je centrum města mnohem otevřenější než v jiných oblíbených letoviscích, jako je Benidorm nebo Fuengirola. Torremolinos se nachází pouhých 7 km od Malagy a má výborné dopravní spojení. Cesta do centra Marbelly trvá přibližně 35 minut. Najdete zde širokou nabídku nemovitostí, které vyhovují všem finančním možnostem.
 
Benalmádena 
Benalmádena si ponechala tradiční španělskou atmosféru a je celoročně přitažlivá zejména pro rodiny s dětmi. Má asi 60 000 obyvatel. K atrakcím patří ledové kluziště, lanovka, která vás vyveze na horu Calamorro, zahrady a hrady. Má přístav (Puerto Marina), nábřeží (Benalmádena Costa) a pěknou starou bílou vesnici (Benalmádena Pueblo), která je nejhezčím místem pro výběr nemovitosti, protože má novou zástavbu. To, že je vzdálena pouhých 15-20 minut od letiště, jí dodává na atraktivitě. Ceny bytů se 2 ložnicemi o rozloze 100 m2 v nové zástavbě začínají na 200.000€. Malou vilku lze najít také za cenu kolem 350.000€.
 
Fuengirola 
Mesto Fuengirola se 75 000 obyvateli je oblíbené turistické letovisko s více než 8 km dlouhými plážemi a středověkou maurskou pevností. Město má převážně městský charakter s mnoha výškovými obytnými domy v blízkosti pobřeží i mimo něj. V některých úzkých uličkách se nachází řada nízkopodlažních vil.

 
Mijas
Městská část Mijas se skládá ze tří různých oblastí: Mijas Pueblo (bílá vesnička), Mijas Costa (pobřežní pásmo) a Las Lagunas (moderní obytná a obchodní čtvrť). Každá z těchto oblastí nabízí svůj vlastní životní styl. Obec Mijas je rájem golfistů, kteří si zde mohou vybrat z několika nejlepších golfových hřišť. Ať už jste ubytováni ve vesnici Mijas Pueblo, v oblasti Las Lagunas nebo na kterémkoli místě podél Mijas Costa, nikdy nejste od golfového hřiště vzdáleni více než několik minut. Mezi nejznámější golfová hřiště patří např: Mijas Golf Internacional, Miraflores Golf, La Cala Resort Golf, Calanova Golf Club, La Siesta Golf, La Noria Golf Resort a Santana Golf & Country Club. V oblasti Mijas se nacházejí 2 mezinárodní školy - St Anthony's College a německá škola Die Deutsche Schule Málaga.


Mijas Costa - je jedním z největších letovisek na pobřeží Costa del Sol a nachází se zde jedny z nejoblíbenějších míst pro koupi nemovitosti v jižním Španělsku. K výhodám Mijas Costa patří klidné rezidenční oblasti v dosahu rušných letovisek Marbella a Fuengirola, vynikající služby a vybavení a dobrá nabídka nemovitostí, často za dostupnější ceny než v nedaleké Marbelle.
V Mijas Costa je více oblastí, z nichž nejoblíbenější jsou:

 • Calahonda - je to největší rezidenční oblast v Mijas Costa s velmi vysokou hustotou zástavby, oblíbená u rekreantů a zahraničních obyvatel. Nikdy zde nejste daleko od moře nebo golfového hřiště a Marbella je vzdálena pouhých 15 minut, zatímco doba transferu z letiště je stále jen 20-25 minut. Služby, které se nacházejí převážně kolem silnice A-7, jsou dobré, s řadou obchodů včetně několika supermarketů, bank a restaurací. Ke sportovnímu zázemí patří golfový klub La Siesta a tenisový klub Club del Sol. V Calahondě jsou k dispozici dvoupokojové apartmány v dobrém stavu od 250.000 €.
 • Riviera del Sol a Miraflores - stejně jako Calahonda jsou i tyto dvě oblasti oblíbené mezi zahraničními rezidenty a turisty. Nemovitosti v Riviera del Sol se většinou skládají z apartmánů a řadových domů, zatímco v Miraflores se nachází několik luxusních řadových domů a vil. V blízkosti silnice A-7 se nachází řada malých obchodů, barů a restaurací. Nachází se zde také golfové hřiště Miraflores a plážový klub a hotel El Oceano. Cesta na letiště v Malaze trvá 30 minut, do centra Marbelly 18 minut, nejbližší mezinárodní škola je The English International College (10 minut) nebo The British International School of Marbella (20 minut).
 • La Cala de Mijas - toto městečko je hlavním centrem služeb a administrativy na Mijas Costa. Kdysi malá rybářská vesnička La Cala se rozrostla v oblíbené místo k životu a žije zde přibližně 4 000 obyvatel. Nacházejí se zde nejlepší pláže v této části pobřeží Costa del Sol, státní školy, zdravotnická střediska a řada obchodů a restaurací. K dispozici je široký výběr nemovitostí od tradičních vesnických domů a nemovitostí v první linii pláže až po moderní penthouse apartmány. La Cala se nachází v dosahu nejlepších golfových hřišť na pobřeží Costa del Sol, včetně golfového klubu Calanova a tří hřišť v golfovém resortu La Cala.
 • El Chaparral a Las Farolas - obytné oblasti mezi La Cala de Mijas a Fuengirola jsou menší než zbytek Mijas Costa. Dvě největší z nich jsou El Chaparral, oblast s převážně vilovými domy, kde se nachází golfový klub El Chaparral, a Las Farolas, která se nachází v blízkosti majáku s řadovými domy a malými vilami. Služby jsou omezené, i když La Cala (9 minut) a Fuengirola (11 minut) jsou vzdáleny jen kousek autem.
   

Marbella 
Marbella se rozprostírá na východním a západním pobřeží Costa del Sol mnohem dále než jen kolem centra města. Na území města Marbella se nachází celá řada čtvrtí, z nichž většině dominuje nádherný výhled na horu "La Concha", která se tyčí za jeho zády.

 • Marbella East - ve východní části Marbelly se nacházejí oblíbené čtvrti jako Cabopino, Las Chapas, Elviria, El Rosario, Los Monteros a Río Real. Všechny jsou dobře etablované, mají snadné spojení do centra Marbelly (do 15 minut) a dobrou občanskou vybavenost, jako jsou obchody, banky a široký výběr restaurací. Oblast je oblíbená zejména mezi golfisty a mladými páry. Transfer na letiště trvá 35-40 minut. Elviria, kde se nachází golfové kluby Santa Maria a Elviria Hills a klub Nikki Beach, je oblíbená zejména mezi Brity. Mezi další obce, které stojí za zvážení, patří Las Chapas a Cabopino, které má malý přístav a je oblíbené mezi Brity a Němci. Tyto dvě komunity spojuje Dunas de Artola, přírodní chráněná oblast s krásnými pěšími stezkami. V této oblasti se nachází mnoho oblíbených golfových hřišť, například Marbella Golf & Country Club, Santa Maria Golf and Country Club, Rio Real Golf Club, Santa Maria Golf Club Marbella a Cabopino Golf Marbella. Ceny apartmánů se 2 ložnicemi o rozloze 100 m2 se v Marbella East pohybují mezi 250.000 € a 400.000 €, v závislosti na komplexu a lokalitě. Blíže k centru Marbelly v Los Monteros je to o něco dražší, protože se nachází velmi blízko centra Marbelly.
 • Marbella Pueblo (centrum) - Centrum Marbelly zahrnuje historické staré město s maurským hradem, labyrintem úzkých uliček a s několika krásnými kostely. Centrální park Alameda spojuje Staré město s pobřežní promenádou Avenida del Mar lemovanou množstvím Dalího soch. Pobřežní promenáda - jedno z nejoblíbenějších míst v Marbelle - vede od přístavu Bajadilla na východě až k San Pedru na západě.
 • Golden Mile / Nagüeles / Sierra Blanca - jsou jednou z nejluxusnějších a nejexkluzivnějších(a zároveň nejdražších) rezidenčních oblastí v Marbelle. Najdete zde impozantní paláce, nádherné soukromé vily a exkluzivní apartmány zasazené do krásné okolní zeleně s fantastickým výhledem na moře. Odtud je vše blízko, včetně golfových hřišť v Nueva Andalucía, pláží na Golden Mile, obchodů a restaurací v centru Marbelly a její historické čtvrti Old Town, stejně jako plážových klubů, špičkových značkových butiků a nočního života v Puerto Banús, nemluvě o jeho jachtařském přístavu. Za nákupy se vydejte do velkého obchodního domu El Corte Ingles a nákupního centra La Cañada, které jsou vzdáleny jen několik minut jízdy. V okolí jsou také dvě nejlepší a vyhledávané mezinárodní školy na Costa del Sol - The British International School of Marbella a Swans International School.
 • Puerto Banús - s nejznámějším přístavem v Marbelle je nejsofistikovanější enklávou na pobřeží Costa del Sol. V celém Španělsku neexistuje místo s takovou koncentrací jachet, sportovních vozů, luxusních butiků a hotelů nejvyšší úrovně.
 • Nueva Andalucía - Nueva Andalucía může nabídnout klidné rezidenční bydlení. V okruhu deseti minut se nachází prakticky všechny služby a občanská vybavenost, které si lze přát, a navíc má Nueva Andalucía vlastní nabídku restaurací, obchodů, škol, supermarketů, raketových klubů a tří golfových hřišť, kterými je proslulá: Aloha, Las Brisas a Los Naranjos. Většina nemovitostí v Nueva Andalucía je ve středomořském stylu a nabízí prostorné bydlení. Apartmány bývají v uzavřených komplexech se společným bazénem a tropickou zahradou a jsou většinou nízkopodlažní. K dispozici je také výstavba řadových domů, obvykle ve speciálně postavených komplexech. Nejběžnějším typem nemovitostí v Nueva Andalucía jsou však vily, často na větších pozemcích. Mnoho vil v Nueva Andalucía má polohu v první linii golfového hřiště a můžete si vybrat z řady stylů, jako je tradiční andaluská nebo moderní architektura. V oblasti Nueva Andalucía se nachází mezinárodní škola Aloha College Marbella.
 • San Pedro de Alcántara - je pěkné městečko, velmi oblíbené mezi expaty s malými dětmi, vše je v pěší vzdálenosti. Má krásnou pěší promenádu podél moře. San Pedro je dávno vzniklé město se staršou zástavbou, nových je v této oblasti velmi málo. V této oblasti je více mezinárodních škol: Laude San Pedro International College, Calpe School, Saint George's School Marbella, Casa del Mar Montessori School. Cena kvalitního bytu se dvěma ložnicemi v San Pedru začíná na 400.000€.

 
Benahavis 
Benahavis je jednou z nejhornatějších vesnic na západním pobřeží Costa Del Sol na cestě do Rondy. Nachází se v blízkosti Marbelly (asi 20 minut do centra města), 7 km od pobřeží, dobře známá pro obrovské množství restaurací. Jeho územní hranice dosahuje téměř k pobřeží, kde hustota zástavby není vysoká. Lze zde najít nově postavené krásné nemovitosti s nádherným výhledem. Benahavis je jednou z nejbohatších obcí ve Španělsku díky velkému množství špičkových staveb, které obec obklopují. Nachází se zde mnoho golfových resortů, například La Quinta, Los Arqueros a La Zagaleta. Přírodní prostředí v kombinaci s velmi nízkou hustotou zástavby je domovem mnoha golfových hřišť a exkluzivních rezidencí, a proto je Benahavis velmi vyhledávaným místem pro koupi nemovitosti na pobřeží Costa del Sol, zejména mezi cizinci, kteří hledají oázu klidu a pohody v dosahu Marbelly. Cena kvalitního bytu se dvěma ložnicemi v Benahavis začíná na 300.000 - 350.000€.
 
Estepona
Estepona, na rozdíl od některých letovisek na pobřeží Costa del Sol, zůstala věrná svému původu rybářské vesnice a zachovala si typickou andaluskou atmosféru. Obec se táhne v délce více než 21 km podél Středozemního moře a zahrnuje jedny z nejlepších a nejklidnějších pláží na pobřeží Costa del Sol. Estepona se může pochlubit také nádhernými scenériemi včetně pohoří Los Reales na severu. Centrum města s bílými zdmi má mnoho obchodů a malebných náměstí. je vzdáleno asi 30 minut jízdy od centra Marbelly (34 km) a asi 1 hodinu jízdy od letiště v Malaze (83 km). 

 • Estepona West: Na západ od města se nachází několik nízkopodlažních obytných čtvrtí, včetně Valle Romano a Costa Galera.
 • Estepona East: Mezi centrem města a San Pedro de Alcántara se rozkládá oblast známá jako New Golden Mile. Na tomto úseku pobřeží se nachází řada luxusních staveb - například Alcazaba Beach, Los Granados del Mar, Dominion Beach a Mar Azul. Z hlediska služeb nabízí New Golden Mile v podstatě všechny základní služby, od kaváren/restaurací a supermarketů až po sportovní zařízení a bankovnictví. To je samozřejmě velká výhoda, protože je téměř jisté, že nebudete muset jezdit na nákupy do měst Marbella nebo Estepona. V oblasti New Golden Mile se nacházejí 2 mezinárodní školy - The International School Estepona a Colegio Atalaya.

 
Casares 
Casares je obec v provincii Malaga v autonomním společenství Andalusie na jihu Španělska. Leží na hranici s provincií Cádiz. Oblast tvoří malá skupina nádherných bílých pohlednicových vesnic, které návštěvníky ohromí zvláštním pocitem. Vesnice Casares hostí přibližně tři tisíce stálých obyvatel a je také oblíbenou prázdninovou destinací. Casares je obklopen úchvatnou okolní přírodou, plážemi a velkolepými scenériemi kopců a údolí. Cesta na letiště v Malaze trvá 1 hodinu a 15 minut, do centra Marbelly přibližně 50 minut.
 
Manilva 
Manilva je malé městečko, které je skutečně španělské. Je vzdáleno asi 40 minut jízdy od centra Marbelly (50 km) a asi 1 hodinu a 10 minut jízdy od centra Malagy (100 km). Manilva se dělí na 3 části: Manilva Pueblo - nachází se nahoře v horách; San Luis de Sabinillas (s převážně španělskými obyvateli) a La Duquesa (kde převažují cizinci), která se nachází na pobřeží. La Duquesa má útulný přístav s mnoha restauracemi. V této oblasti Manilvy se nachází golfové hřiště La Duquesa.
 
San Roque
San Roque je malé město a obec na jihu Španělska, kde se nachází známá letovisko Sotogrande. Sotogrande je největším soukromým rezidenčním komplexem ve španělské Andalusii. Původně uzavřená komunita se nachází v obci San Roque a tvoří ji 25 km2 od Středozemního moře 25 km východně od Gibraltaru zpět do podhůří pohoří Sierra Almenara, odkud se naskýtají krásné kontrastní výhledy na moře, kopce, korkové lesy a zelené fervejové dráhy, včetně Gibraltarské skály a Maroka. Nachází se zde pět významných golfových hřišť, mezi nimiž vyniká Valderrama Golf Club, kde se v roce 1997 konal Ryder Cup a které je považováno za jedno z nejlepších hřišť v Evropě. Sotogrande je také známým místem konání soutěží v koňském pólu a plachtění a jeho úžasným tréninkovým zázemím.